×
Kenya-Safari.net MENU

Národní park AMBOSELI


Amboseli map

Národní park Amboseli v Keni - sloni, kam oko dohlédne

Rozloha: 392 km²

Založeno: 1974

Ne náhodou je národní park Amboseli přes svoji nevelkou rozlohu co se počtu návštěvníků týče druhým nejfrekventovanějším národním parkem v Keni. Přispívá k tomu především vidina spatřit stáda zvěře s pohlednicovou dominantou za hranicemi nedaleké Tanzanie se tyčícího vrcholu Kilimandžára.

Park byl založen roku 1974, a to v místech mnohem starší rezervace Ukamba Game, která má v rodném listu dokonce rok 1890. Dalším lákadlem je ohromné množství slonů, kterých zde a v okolí žije pár stovek přes tisíc, a to často v ohromných stádech, nepřehlédnutelných v savaně při putování po jejich stezkách za vodou a potravou.

Amboseli

Nejvyšší africká hora Kilimandžáro s výškou bezmála šest tisíc metrů (přesně 5895 m. n. m.) však nebývá tak často k spatření, je nutno počítat s tím, že bělostný vrchol afrického velikána je k vidění denně tak leda na prospektu cestovní kanceláře.

Zato sloni a jiná zvěř jsou jistotou, která potěší divočiny lačné oko. Žije zde dál na padesát druhů savců, jako jsou antilopy Thomsonova a Grantova, dále vodušky jelení, žirafy, hroši, buvoli, zebry, pakoně, nebo z šelem gepardi, šakalové, karakalové či hyeny. Mokřadní charakter některých částí parku je zase ideálním prostředím pro rozličné vodní ptactvo, stejně jako narazíte na supy nebo pštrosa, a to i s pštrosicí a malými pštrosáčaty.

Amboseli

Název parku je odvozen od suchého jezera s podzemním zdrojem vody, v řeči Masajů značí Amboseli „místo kde je voda". Na její přítomnosti má zásluhu i zmíněné Kilimandžáro, jehož tající sněhy dodávají vodu do i vzdálenějšího okolí.

Variantou seznámení se se životem domorodců je návštěva masajské vesnice, kterou zpravidla cestovní kanceláře mají v programu. Na Masaje narazíte všude cestou, před branou parku nabízejí turistům suvenýry, ovšem když s nimi zavedete letmou konverzaci, zjistíte, že používají mobil a internet se stejnou samozřejmostí, s jakou praktikují mnohoženství. Jejich děti po kolemjedoucích bledých tvářích natahují dlaně, a oproti věčně usměvavým sympatickým malým černouškům, kterých je Keňa plná, dávají najevo nespokojenost při neuspokojení jejich loudivé aktivity.

Amboseli

Centrální správa parků má dlouhodobě s Masaji, odvěkými a v zájmu ochrany zvěře z vlastního území vypuzenými obyvateli kraje, dost problémů ohledně jejich dobytka, často devastujícího biotop parku. V minulosti se silně podepisovali na pytláctví i na praktickém vyhubení lvů zde. Úplatná návštěva vesnice je formou kompenzace omezení jejich způsobu života.

Převzato ze serveru: Novinky.cz - Petr Hejna

Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli
Amboseli Amboseli

Národní park TSAVO East & West


Tsavo map

Národní park Tsavo East v Keni: ráj červených slonů a milovníků africké krajiny

Rozloha: East: 9 065 km², West: 13 747 km²

Založeno: 1948

A samozřejmě i jiné zvěře afrických savan, jako jsou lvi, gepardi, buvoli, zebry, žirafy, antilopy, paviáni a spousta pestrobarevného ptactva, početné pštrosí rodiny nevyjímaje. Ideální je ubytovat se přímo v parku, což dává možnost sledovat noční život u napajedla.

Národní park Tsavo, jeden z největších na světě a největší v Keni (má rozlohu přes 20 000 kilometrů čtverečních), se dělí na dvě části - východní a západní, tedy Tsavo East a Tsavo West, které odděluje mohutnými baobaby lemovaná silnice a železniční trať mezi Nairobi a Mombasou.

Tsavo

Tsavo má statut národního parku od dubna 1948, nachází se v blízkosti města Voi, podle kterého je také pojmenována jedna vstupní brána. Obliba parku vycházejí i z jeho dostupnosti od letovisk na pobřeží v okolí Mombasy, nenechte se však nalákat na jednodenní safari od moře, přejezd je dobrých pět hodin, a poznat alespoň trochu život v parku chce minimálně dva dny, možnost přespání přímo v parku pak dává účastníkům safari zcela jiné zážitky.

Tsavo

Právě letos proběhlo od konce února v Tsavu velké sčítání zvěře, jelikož jsou obavy z poklesu jejího počtu díky loňskému suchu, které bylo podstatně delší než obvykle. Při posledním sčítání, které proběhlo před třemi lety, zde bylo napočítáno více než jedenáct tisíc slonů a kolem šesti tisíc buvolů. Žirafy pak se zde vyskytovaly v zastoupení zhruba tři tisíce jedinců. Více než stovka lidí vyhodnocuje záznamy z kamer, umístěných na letadlech, kterých k tomuto účelu sloužilo osm. Krom úhynu díky nedostatku vody je ve hře i stálá hrozba pytláctví.

Proslulí červení sloni nejsou nějaký lokální poddruh slona afrického, jejich typické zbarvení pochází od toho, jak se poprašují prachem místní rudé zeminy, která vytváří malebný podklad tamních krajinných scenérií se stejně výrazně zbarvenými termitišti v popředí a siluetami uschlých stromů na obzoru. Válení se a posypávání prachem u slonů není nějaká marnivá snaha po extravagantní kráse, ale slouží jim jako ochrana před horkem a obtížným hmyzem.

Park je opravdu rozsáhlý, takže i probádat veškeré jeho části ani během jedné návštěvy nelze. Na červené slony ale narazíte v hojném počtu málem na každém kroku, buď přímo u napajedel, nebo putující po svých vyšlapaných stezkách za vodou (slon, ač je typický savec afrických savan, vydrží bez vody jen pár dnů).

Tsavo

Fascinující pohled je na obrovská stáda buvolů, táhnoucích planinou, milovníky drobných krás potěší pestrobarevní ptáci ve větvích i třeba na hřbetech zeber, či usedávajících na zádech větších opeřenců. Lvi si udržují většinou odstup, oproti slonům křižujícím prašné cesty, ale i tak se může poštěstit spatřit je oddávat se nerušeně reprodukčním „manželským“ radovánkám.

Nezapomenutelným zážitkem je sledování zvířat přímo od stolu v jídelně, z vyhlídkového místa poblíž napajedla, nebo z terasy stanu s chutným keňským bílým rumem jako digestivem po dobrém jídle a aperitivem před pozorováním života po soumraku.

Převzato ze serveru: Novinky.cz - Petr Hejna

Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo
Tsavo Tsavo

Rezervace Taita Hills


Taita Hills

Rozloha: 110 km²

Založeno: 1972

Taita Hills je soukromá přírodní rezervace v Keni. Nachází se v okrese Taita-Taveta, přibližně 220 kilometrů od Mombasy. Rezervace se rozkládá na ploše 110 km2 a je přilehlá k národnímu parku Tsavo West a chráněnému území LUMO Community Wildlife Sanctuary.

V rezervaci lze vidět slony, leoparda, lva, geparda, žirafy, zebry, impaly, thomsonova gazela a další menší zvířata včetně rozmanitosti ptáků. Taita Hills Wildlife Sanctuary byla založena v roce 1972 společností Hilton International. Rezervace má dva hotely, Sarova Salt Lick Game Lodge a Sarova Taita Hills Game Lodge, oba provozované Sarova Hotels.

Taita Hills

Recenze od našich turistů:

"Taita Hills bylo nádherné, viděli jsme tam 2x leoparda, velká stáda slonů a jeli na noční safari. Bydlení bylo jako na "muřích nožkách" s výhledem na napajedlo. V noci mě vzbudilo troubení slonů, jak se šli napít a bučení OBROVSKÉHO stáda buvolů. Místo spaní jsem seděla na posteli a jenom se dívala. Jídlo tam bylo také super!!!!

Národní park Masai Mara (letecky)


Masai Mara

Rozloha: 1510 km²

Založeno: 1974

Když přijíždíte do parku na jihozápadě Keni o rozloze přes 1500 kilometrů čtverečních na vlastní pěst a pohrdnete pohodlnými autokary, první věc, kterou si bolestně uvědomíte, je naprosto nedostatečná silnice, připomínající spíše vyschlé koryto řeky.

V kterémkoli ročním období počítejte s několika hodinami otřesů, nejrůznějšími utrženými součástkami automobilu, který vás přepravuje, prachu, kolektivního tlačení a stálého úmorného vedra. Z okének auta spatříte bezútěšnou vyprahlou prašnou krajinu, jen tu a tam oživovanou červenými skvrnami. To jsou Masajové a jejich tradiční oděv, kanga. Je to jakási deka sepnutá přes jedno rameno, sloužící jako vše, co může domorodec potřebovat - od šátku na nošení dětí přes přikrývku až po objemné zavazadlo. V této fázi stále vypadá Masai Mara jako to nejbezútěšnější místo na světě.

ale vjedete do parku a rázem získáte pocit, že jste se ocitli v bohatě ilustrované knize. Jen těžko najdete v Africe druhé místo, které by se mohlo pochlubit takovou koncentrací zvířat. Sloni, žirafy, zebry, antilopy, buvoli i pakoně patří k běžnému inventáři, který po několika hodinách nevzrušuje dokonce už ani bílé návštěvníky. Kromě nich však máte v Masai Mara příležitost vidět i lvy, levharty, pštrosy, hrochy a nosorožce, které je těžší najít, ale při několikadenním pobytu je velmi pravděpodobné, že na ně narazíte.

Masai Mara

I když největším lákadlem parku jsou samozřejmě zvířata, fascinujícím zážitkem je i samotná krajina. Nekonečné travnaté pláně oživují exotické siluety akácií, líně se tu vinou řeky Mara a Talek, palčivé africké slunce zvysoka pálí na vybělené kostry především pakoňů a zeber, kteří padli za oběť šelmám.

Právě pakoně a zebry jsou v Masai Mara nejhojnějším živočišným druhem vůbec. Ostatně jsou to také oni, kteří park skutečně proslavili. Každoročně mezi Masai Mara a Serengeti migruje ve snaze najít čerstvou trávu a vodu půldruhého milionu pakoňů hřivnatých a půl milionu zeber. Od června do července se nekonečná stáda přesunují ze Serengeti do Masai Mara, zpátky se pak navrací v polovině října. Migrace je skutečně mimořádným zážitkem jak z hlediska elegance, tak krutosti. Se stádem samozřejmě táhnou i predátoři, kteří útočí na nejslabší kusy a mají tak zajištěnou potravu. Při přechodu přes vodní toky čekají na migrující zvířata hladoví krokodýli. Co nestačí spořádat šelmy, o to se postarají supi.

Ačkoli je migrace pakoňů a zeber zcela jistě tím nejznámějším a nejúžasnějším zážitkem Masai Mara, jde také o událost bezkonkurenčně nejvyhledávanější a nejnavštěvovanější. Ostatně místní rádi zdůrazňují, že zvlášť v poslední době je v Masai Mara o poznání víc turistů a vyhlídkových mikrobusů než migrujících zvířat. Pokud vám tedy skutečně při návštěvě Masai Mara jde především o pozorování zvířat, zcela určitě se vyplatí navštívit park v jiném období. Tehdy, kdy se ve snaze o zachycení fascinujícího divadla nebudete muset probíjet lesem fotoaparátů.

Převzato ze serveru: Ihned.cz - Bohuslav Dvořák

Počet dnů Program Cena
2 dny Massai Mara 750 EUR
3 dny Massa Mara 950 EUR

CENÍK - Safari


 • Ceny pro Van:
  Obsazenost auta - 5-6 lidi

  Van

 • Počet dnů Program Cena za osobu
  2 dny Tsavo East 240 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Amboseli 440 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Taita Hills 440 EUR/os.
  4 dny Tsavo East, Tsavo West, a Amboseli 640 EUR/os.
 • Ceny pro Jeep:
  Obsazenost auta - 5-6 lidi

  Van

 • Počet dnů Program Cena za osobu
  2 dny Tsavo East 260 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Amboseli 460 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Taita Hills 460 EUR/os.
  4 dny Tsavo East, Tsavo West, a Amboseli 660 EUR/os.
 • Ceny pro Van:
  Obsazenost auta - 3-4 lidi

  Van

 • Počet dnů Program Cena za osobu
  2 dny Tsavo East 260 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Amboseli 460 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Taita Hills 460 EUR/os.
  4 dny Tsavo East, Tsavo West a Amboseli 660 EUR/os.
 • Ceny pro Jeep:
  Obsazenost auta - 3-4 lidi

  Van

 • Počet dnů Program Cena za osobu
  2 dny Tsavo East 300 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Amboseli 500 EUR/os.
  3 dny Tsavo East a Taita Hills 500 EUR/os.
  4 dny Tsavo East, Tsavo West, a Amboseli 700 EUR/os.

Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi dotazy, rádi Vám poradíme, odpovíme na všechny otázky.
V případě skupiny alespoň 4 lidí přípravíme výhodnou cenovou kalkulaci.

Kontakt

Hotely na safari


Tsavo East - Voi safari lodge

Tsavo Tsavo Tsavo Tsavo Tsavo Tsavo

Tsavo East - Voi wildlife lodge

Tsavo Tsavo Tsavo Tsavo Tsavo Tsavo

AA lodge Amboseli

Amboseli Amboseli Amboseli Amboseli Amboseli Amboseli

Ubytování na hotelu je včetně plné penze formou bufetu. Nápoje jako pivo, víno, coca cola, ... si hradíte zvlášť.

Itirenář safari


Safari 2 dny Tsavo East

(změna časových údajů programu vyhrazena)

 • 2denní SAFARI v národním parku TSAVO EAST začíná v 6.00 hod ráno nebo v 6.30 hod odjezdem z vašeho hotelu
 • Délka cesty do TSAVO EAST je 120 km z Malindi a 200 km je to z oblasti KILIFI, MOMBASA nebo DIANI beach. V 10.00 hod budeme u vstupu do západní brány do TSAVO EAST.
 • Od 10.00 hod – 13.00 hod budeme projíždět parkem a pozorovat volně žijící divoká zvířata. Pokud budeme mít štěstí uvidíme slony, žirafy, zebry, antilopy, hrochy, pštrosy, divoká prasata, lvy a buvoly, gepardy a jětě další zvířata.
 • Kolem 13.00 hod se ubytujeme v hotelu, kde bude připravený oběd od 13.00 hod – 15.00 hod.
 • V 16.00 hod se sejdeme na recepci a pojedeme na odpolední pozorování divokých zvířat.
 • Kolem 18.00 hod se vrátíme zpátky do hotelu. Večeře se podává od 19.30 hodin do 21.00 hod.
 • Ve volném čase se můžete vykoupat v bazénu nebo přímo z restaurace můžete pozorovat divoká zvířata u přírodního napajedla. Z hotelové restaurace je také nádherný výhled do savany.
 • 2.den safari: ráno se podává snídaně v 6.00 hod a v 6.30 hodin naložíme zavazadla do auta a pojedeme na poslední pozorování divokých zvířat. V 10.00 hodin opustíme národní park.
 • Délka cesty zpět z východní brány Tsavo East do Mombasy je 160 km (2,75 hod) a do Malidni 239 km (4 hod)
 • Potom pokud budete mít zájem, můžeme navštívit Masaiskou vesnici, kde se musí zaplatit vstup 15 EUR. Masajové vám předevedou své tance a ukážou vám maňaty, ve kterých bydlí.
 • Ve 12.00 hod pojedeme na oběd do města Voi a v 15.00 - 16:00 hod se vrátíte na hotel.
 • Voda bude po celou dobu k dispozici v autě.

Safari 3 dny Tsavo East, Amboseli

(změna časových údajů programu vyhrazena)

 • 3denní SAFARI v národních parcích TSAVO EAST a AMBOSELI začíná v 6.00 hod ráno nebo v 6.30 hod odjezdem z vašeho hotelu
 • Délka cesty do TSAVO EAST je 120 km z Malindi a 200 km je to z oblasti KILIFI, MOMBASA nebo DIANI beach. V 10.00 hod budeme u vstupu do západní brány národního parku TSAVO EAST.
 • Od 10.00 hod – 13.00 hod budeme projíždět parkem a pozorovat volně žijící divoká zvířata. Pokud budeme mít štěstí uvidíme slony, žirafy, zebry, antilopy, hrochy, pštrosy, divoká prasata, lvy a buvoly, gepardy a jětě další zvířata.
 • Kolem 13.00 hod se ubytujeme v hotelu, kde bude připravený oběd od 13.00 hod – 15.00 hod.
 • V 16.00 hod se sejdeme na recepci a pojedeme na odpolední pozorování divokých zvířat.
 • Kolem 18.00 hod se vrátíme zpátky do hotelu. Večeře se podává od 19.30 hodin do 21.00 hod.
 • Ve volném čase se můžete vykoupat v bazénu nebo přímo z restaurace můžete pozorovat divoká zvířata u přírodního napajedla. Z hotelové restaurace je také nádherný výhled do savany.
 • 2.den safari: ráno po snídani v 7:00 odjezd do Amboseli. Vezmeme si s sebou také zavazadla.
 • Délka cesty do Amboseli je 229 km (4,75 hod)
 • Kolem 13.00 hod se ubytujeme v národním parku Amboseli v hotelu, bude připraven oběd a do 15.30 je odpočinek.
 • Potom je odjezd na odpolední pozorování zvířat.
 • Kolem 18.00 je návrat a večeře začíná v 19.30 hod. - 21.00 hod.
 • Ve volném čase se můžete vykoupat v bazénu
 • 3. den safari: ráno doporučujeme brzy vstávat. Pokud budete mít štěstí z hotelu je nádherný výhled na Mt. Kilimandžáro
 • 6.30 hod je připravená snídaně a po snídani naložíme zavazadla a pojedeme zpátky do Vašeho hotelu.
 • Délka cesty zpět z Amboseli do Mombasy je 389 km (7hod) a do Malidni 466 km (8,25 hod)
 • Cestou je možnost zastavit se v Masajské vesnici, kde za poplatek 15 EUR vám Masajové předvedou krátké taneční vystoupení a provedou vás vesnicí a ukážou maňaty ( jejich obydlí ).
 • Dopoledne ještě budeme pozorovat zvířata. Potom se zastavíme na oběd ve měste Voi. Kolem 17.00 - 18.00 hod se vrátíte do hotelu.
 • Voda bude po celou dobu k dispozici v autě.

Safari 4 dny Tsavo East, Amboseli, Tsavo West

(změna časových údajů programu vyhrazena)

 • 4denní SAFARI v národních parcích TSAVO EAST, AMBOSELI a TSAVO WEST začíná v 6.00 hod ráno nebo v 6.30 hod odjezdem z vašeho hotelu
 • Délka cesty do TSAVO EAST je 120 km z Malindi a 200 km je to z oblasti KILIFI, MOMBASA nebo DIANI beach. V 10.00 hod budeme u vstupu do západní brány národního parku TSAVO EAST.
 • Od 10.00 hod – 13.00 hod budeme projíždět parkem a pozorovat volně žijící divoká zvířata. Pokud budeme mít štěstí uvidíme slony, žirafy, zebry, antilopy, hrochy, pštrosy, divoká prasata, lvy a buvoly, gepardy a jětě další zvířata.
 • Kolem 13.00 hod se ubytujeme v hotelu, kde bude připravený oběd od 13.00 hod – 15.00 hod.
 • V 16.00 hod se sejdeme na recepci a pojedeme na odpolední pozorování divokých zvířat.
 • Kolem 18.00 hod se vrátíme zpátky do hotelu. Večeře se podává od 19.30 hodin do 21.00 hod.
 • Ve volném čase se můžete vykoupat v bazénu nebo přímo z restaurace můžete pozorovat divoká zvířata u přírodního napajedla. Z hotelové restaurace je také nádherný výhled do savany.
 • 2.den safari: ráno po snídani v 7:00 odjezd do Amboseli. Vezmeme si s sebou také zavazadla.
 • Délka cesty do Amboseli je 229 km (4,75 hod)
 • Kolem 13.00 hod se ubytujeme v národním parku Amboseli v hotelu, bude připraven oběd a do 15.30 je odpočinek.
 • Potom je odjezd na odpolední pozorování zvířat.
 • Kolem 18.00 je návrat a večeře začíná v 19.30 hod. - 21.00 hod.
 • Ve volném čase se můžete vykoupat v bazénu
 • 3. den safari: ráno doporučujeme brzy vstávat. Pokud budete mít štěstí z hotelu je nádherný výhled na Mt. Kilimandžáro
 • Ráno v 6.30 hod bude snídaně. V 7:00 hod naložíte zavazadla do auta a pojedete do národního parku TSAVO WEST.
 • Délka cesty do Tsavo West je 223 km (4,5 hod)
 • Cestou na hotel budeme pozorovat zvířata a kolem 13.00 hod se ubytujeme v hotelu, kde bude připravený oběd od 13.00 hod – 15.00 hod.
 • Do 16.00 hod budete mít přestávku na odpočinek a potom pojedete pozorovat zvířata.
 • V 18.00 hod bude večeře a potom se vydáte na noční pozorování zvířat.
 • 4. den safarI: ráno po snídani kolem 6.30 hod naložíte zavazadla do auta a pojedete ještě na pozorování zvířat. Pak pojedeme zpátky do Vašeho hotelu.
 • Délka cesty zpět z východní brány Tsavo West do Mombasy je 240 km (3,75 hod) a do Malindi 325 km (5.25 hod)
 • Cestou je možnost zastavit se v Masajské vesnici, kde za poplatek 15 EUR vám Masajové předvedou krátké taneční vystoupení a provedou vás vesnicí a ukážou maňaty ( jejich obydlí ).
 • Dopoledne ještě budeme pozorovat zvířata. Potom se zastavíme na oběd ve měste Voi. Kolem 16.00 - 17.00 hod se vrátíte do hotelu.
 • Voda bude po celou dobu k dispozici v autě.

Výlety Keňa


Nabídka výletů z oblasti
MALINDI, WATAMU

WATAMU

WATAMU Blue safari classic - Celodenní výlet plný slunce a moře. Plavba lodí s proskleným dnem s možností koupání a šnorchlování v mořském parku Watamu. Místní podmořský svět je plný nádherných korálů a pestrobarevných ryb. Plavba k Mayungu s bílou písečnou pláží. Oběd na palubě nebo na pláži. Volný čas k relaxování a koupání.

V muslimské části města si prohlédnete několik mešit či místní trh. Budete mít možnosti nákupů (zastávka v dílně řezbářů a místním obchodě se suvenýry) a budete moci smlouvat a přivézt si tak nějakou krásnou vzpomínku na Keňu. Uděláte si lepší obrázek o životě zdejších obyvatel. Výlet je provázen česky hovořícím průvodcem

Marafa

ROBINSONŮV OSTROV A MARAFA Vzrušující celodenní výlet k opuštěným plážím Golden Beach s nádherně zlatavým pískem, v jejichž dunách se můžete procházet. Poté cesta k Robinsonovu ostrovu, kde vás čeká chutný oběd v podobě krabů, ryb, kokosové rýže a čerstvého ovoce. Po obědě vyrazíte k proslulé Ďáblově kuchyni, kde si užijete příjemnou procházku barvami hýřícím kaňonem při západu slunce.

ĎÁBLOVA KUCHYNĚ – MARAFA Tento působivý geologický útvar – propadlina – leží asi 35 km od Malindi, blízko vesničky Marafa. Jedná se o fascinující barevnou soustavu pískovcových roklí, která vznikla jako důsledek několik tisíciletí trvající eroze pískovcového hřebene. Odhalená skála vám ukáže obrovské množství barev. Nejkrásnější pohled na ni je při západu slunce. Doporučujeme sportovní obuv.

Gede

RUINY GEDE A DŽUNGLE ARABUKO SOKOKE Půldenní nebo celodenní výlet začíná cestou za poznáním ruin Gede, přes 300 let opuštěného svahilského města, jemuž dominuje palác s impozantním obloukovým vchodem. Zříceniny města Gede představují jednu z nejvýznamnějších památek na celém pobřeží Keni. Pralesem zarostlé pozůstatky jednotlivých staveb se rozprostírají v několika místech.

Město Gede bylo z neznámých důvodů opuštěno přibližně před třemi sty lety. Obklopuje ho hustá džungle Arabuko Sokoke, která ukrývá svět mnoha zázraků. Vedle vzácných druhů ptactva, savců a opic zde můžete narazit také na stáda buvolů a slonů.

MALINDI

MALINDI TOUR Krátká projížďka přístavním městem Malindy. Jelikož se jednalo o významný přístav, při své cestě do Indie se zde v roce 1498 zastavil i Vasco da Gama. Na paměť této události tu byl vztyčen pilíř, který stojí dodnes a jednou z oblíbených turistických atrakcí města.


CENÍK z oblasti MALINDI, WATAMU - cena za osobu

Ceny se líší případě odjezdu z Mombasi +30 EUR, Diani Beach +50 EURO

Počet dnů Program Cena v EUR z Malindi
1 den pozorování delfínů, LAGUNA BLUE a WATAMU 80
1 den ROBINSON ISLAND 70
1 den ROBINSON ISLAND a kaňon MARAFA 100
1 den GEDE a kaňon MARAFA 70
1/2 dne GEDE a prohlídka MALINDI 50
1/2 dne kaňon MARAFA 50
1/2 dne prohlídka MALINDI a krokodýlí farma 50

Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi dotazy, rádi Vám poradíme, odpovíme na všechny otázky.
V případě skupiny alespoň 4 lidí přípravíme výhodnou cenovou kalkulaci.

Kontakt

Nabídka výletů z oblasti
MOMBASA, DIANI BEACH

Wasini

WASINI ISLAND - Mořské safari v rezervaci Kisite Celodenní výlet vás zavede do mořského národního parku kolem ostrova Wasini v blízkosti hranice Keni s Tanzanií. Program zahrnuje výlet tradiční dřevěnou arabskou plachetnicí ke korálovým útesům v národním parku Kisite. Potápění se šnorchlem k pokladům korálového moře, během něhož budete mít při troše štěstí příležitost plavat i s delfíny a mořskými želvami.

Za příplatek lze vyzkoušet i potápění do hloubky 6 metrů se stlačeným vzduchem v doprovodu zkušených instruktorů. Následuje typický oběd ve vesnici na ostrově Wasini, během něhož ochutnáte například krabí maso. Po krátké prohlídce vesnice následuje návrat do Vašeho hotelu.

Shimba

Národní park SHIMBA HILLS Asi jen 30 km od Mombasy se nachází národní park Shimba Hills, který je z našich hotelů velmi rychle a pohodlně dostupný. Jde o nejmenší národní park v Keni situovaný v pahorkatině jen necelých 400 metrů nad mořem. Přesto je zde o poznání chladněji než na vlhkém a horkém pobřeží. K vidění zde jsou zejména antilopy, sloni a buvoli. Při troše štěstí lze pozorovat i zebry a žirafy.

Doporučit lze klientům, kteří preferují rychlé, krátké a pohodlné seznámení s africkou přírodou během jednoho dne. Nástup na safari v 6:30 návrat po 20 hod. Haller Park

HALLER PARK - ZOO Africa, dříve známý jako Bamburi Nature Trail, byl uměle vytvořenou rezervací, který získal ocenění Global 500 Roll of Honor za Program ochrany životního prostředí Organizace spojených národů a dnes je tato malá rezervace na severním pobřeží Mombasy vzorem pro další rekultivační projekty.
Kdysi vápencové lomy, jsou nyní prosperujícím ekosystém lesů, pastvin a rybníků s turistickými stezkami pro prohlídku zvířat, jako je hroch, žirafa, antilopa, buvol a menší savci, stejně jako druhy ptáků, jako je orel, čáp, ledňáček, ibis, sova, volavka, a mnoho dalších. Součástí parku jsou herní útočiště, rybářská farma, krokodýlová pera, krmení žiraf z ruky a palmové zahrady.

Mombasa

MOMBASA TOUR - Prohlídka vás přivede do města Mombasa, druhého největšího města v Keni.
Mombasa je tropické, nízkopodlažné město s asymetrickými ulicemi, lehkým tempem a rozmanitou a zajímavou populací. Jedná se převážně o svahilské město a ženy mohou být viděny v chatrčích v tmavých bui-bui nebo zabalené do brilantního vícebarevného kanga. Mombasa je také přístav a obchodní centrum a má dlouhou a složitou historii. Projděte ulicemi Starého Města až do Starého přístavu. Staré město je bludiště úzkých uliček, mešit a přeplněných budov, některé s působivými vyřezávanými dveřmi nebo složitými balkony.

CENÍK z oblasti MOMBASA, DIANA BEACH - cena za osobu

ceny se mohou lišit v případě odjezdu z Malindi +30 EUR

Počet dnů Program Cena v EUR z Mombasi
1 den Safari - SHIMBA HILLS 150
1 den pozorování delfínů, WASINI ISLAND 100
1 den MOMBASA tour + HALLER PARK 70
1/2 dne MOMBASA tour 40
1/2 dne HALLER PARK - Africa ZOO 40

Neváhejte nás kontaktovat s Vašimi dotazy, rádi Vám poradíme, odpovíme na všechny otázky.
V případě skupiny alespoň 4 lidí přípravíme výhodnou cenovou kalkulaci.

Kontakt
×

Poptávkový formulář

' method='post' enctype='multipart/form-data' onsubmit='return fmgHandler.onSubmit(this);'>
 1. " class='text_box'>
 2. " class='text_box'>
 3. " class='text_box'>
 4. " class='text_box'>
 5.  

Keňa obecné informace


Flag of Kanya
 • - přímořský stát ve východní Africe
 • - pobřeží: Indický oceán
 • - sousední státy: Uganda, Jižní Súdán, Etiopie, Somálsko, Tanzánie
 • - hlavní město: Nairobi
 • - nejvyšší hora: Mount Kenya – 5199 m.n.m.
 • - 78% obyvatelstva uznávající křesťanskou víru
 • - 46,7 milionů obyvatel
 • - rozloha: 582646 km2 
 • - prezident: Uhuru Kenyatta
 • - měna: keňský šilink (1 keňský šilink – 100 centů)
 • - státní zřízení: republika
 • - jazyk: svahilština, angličtina, arabština a kmenové jazyky

Proč navštívit právě Keňu??


wakamu

Keňa je nespoutaná divočina a krásné pláže s kokosovými palmami a bílým pískem.

Keňa je pojmenovaná podle nejvyšší hory Mount Kenya ( Kirinyaga – Hora bělosti).

Každý turista tu najde po čem touží. Při jedné cestě můžete poznat mnoho krás a tváří Keni najednou.

Ubytovat se můžete v krásných hotelích s africkou atmosférou na celém pobřeží, které lákají k celoročním příznivým plážovým radovánkám.

Keňa byla obdařena přírodními krásami- slunečními savanami, horami, korálovými útesy, krásnou přírodou. Je zde velký množství národních parků, kde můžete pozorovat volně žijící divoká zvířata.

Kdo má rád historii a města, může navštívit Mombasu, Nairobi , Malindi nebo vykopávky starého arabského města GEDE. Za návštěvu určitě stojí také kaňon MARAFA , který při východu a západu slunce hraje překrásnými barvami.

marafa

Ten, kdo rád objevuje podmořský svět , určitě musí navštívit podmořský národní park MARINE u Mombasy nebo WATAMU u Malindi.

Obyvatelé Keni jsou velmi mílí lidé, kteří budou v hotelových komplexech o vás pečovat s nebývalou úctou a láskou.

Denně uslyšíte svahilský pozdrav JAMBO – ahoj, HAKUNA MATATA ( žádný problém ) a POLE POLE – pomalu, nespěchej.

Do Keni se vypravte na exotické pláže a na safari do srdce divočiny. NEBUDETE LITOVAT a určitě se budete chtít někdy v budoucnu vrátit

Martina Kněžková

Historie


Historie Keni sahá milióny let do minulosti. Ve velké příkopové propadlině na březích jezera Turkana byly objeveny některé z nejstarších ostatků lidí a jejich přímých předků z pliocénu a pleistocénu. Patří k nim zástupci druhů Australopithecus anamensis, Australopithecus afarensis, Kenyanthropus platyops, Homo habilis i Homo erectus.

colonial

Od nejstarších dob mořeplavectví lákalo obchodníky keňské pobřeží. V 8. století vznikly na pobřeží první arabské obchodní osady. Koncem 15. století vstoupili na území Portugalci. Ve druhé polovině 17. století se země dostala pod vliv ománského imána. V polovině 18. století se většina pobřeží dostala pod nadvládu ostrova Zanzibar. Zanzibarský sultán pronajal v roce 1895 půdu Britům a jejich vliv se rychle rozšířil i do vnitrozemí. Poté byla prohlášena britským Východoafrickým protektorátem a do roku 1904 byla spravována společně s Ugandou.

Přistěhovalo se sem mnoho Evropanů a osídlilo vysočinu. Evropané se zmocnili území Kikujů a Luů, aby zde mohli pěstovat kávu a čaj. Britové využívali levné africké pracovní síly ke stavbě železnice a hlídání plantáží. V 50. letech žilo v Keni na 80 tisíc evropských osadníků.

V roce 1920 byla prohlášena britskou korunní kolonií.

first president

Nespokojenost Keňanů s britskou nadvládou přerostla v letech 1952 až 1959 v teroristickou vzpouru tajné nacionalistické společnosti Mau-Mau. Tisíce Afričanů zemřely.

V roce 1962 jí byla poskytnuta vnitřní samospráva a v prosinci 1963 se stala nezávislou republikou.

V prosinci 2007 zahynulo při povolebních etnických nepokojích přes 1000 lidí a 600 tisíc obyvatel muselo opustit své domovy. Odpovědnost některých keňských politiků za násilí vyšetřoval Mezinárodní trestní soud.

Ve Fort Jesusu v přístavním městě Mombasa je dnes muzeum keňské historie. Pevnost postavili Portugalci roku 1593. Její silné vysoké zdi chránily pobřeží, které zabrali arabským obchodníkům na počátku 16. století. Pevnost se také používala jako vězení.

Prvním prezidentem byl vůdčí africký nacionalista Jomo Kenyatta (obrazek vpravo). Jeho strana byla Keňská africká nacionální unie (KANU). Kenyatta dobře spolupracoval se západními státy a tak se hospodářství v Keni zlepšilo. Kenyatta zemřel roku 1978. Jeho nástupcem byl Daniel Arap Moi.

Letenky a VÍZA


Při hledání letenek doporučujeme servery KIWI.COM nebo PELIKAN.CZ, na kterých se dají letenky přímo koupit. Oba dva mají propracované vyhledávání, kde se dají volit různé zajimavé filtry.

V různých akcích se dají letenky koupit od 6.000 Kč do Nairobi nebo Mombasy. Tyto akce jsou avšak vzácné. Reálná cena se slušnými přestupy, ideálně s jedním, začiná od 15.000 Kč z Prahy. Z Berlína nebo jiných velkých měst v Německu ceny startují od 12.000. Nairobi bývá citelně levnější.

POZOR Ceny se mění dvakrát denně,někdy i vícekrát. Ideální čas na nákup letenky dle mého názoru je cca 16-12 týdnů před odjezdem. Doporučuji letenky kupovat v týdnu, úterý-středa. Osobní praxe :-)

Vízum

Pro vstup do Keni potřebujete vízum. Pro pobyt do 3 měsíců vám bude stačit turistické, které si pohodlně obstaráte online na: evisa.go.ke/evisa.html.

Za podání žádosti zaplatíte nevratný poplatek 50 dolarů. Vyřízení trvá v řádu jednotek pracovních dnů. Turistické vízum se dá jednou prodloužit o další 3 měsíce – žádost podáte osobně na imigračním úřadu v Nairobi. V případě delších (například pracovních nebo studijních) pobytů je vyžadován jiný typ víza.

Více informací...


Nemá smysl dále psát a vypisovat to co už někde jinde mají krásně zpracované :-)

DOPORUČUJEME:

Hedvabnastezka.cz

Cestujlevne.com

Kontakt


Adresa

Nicholas Kalume Nzai
PO BOX 5847 – 8200
CODE 80200 Malindi

Telefon, WhatsAPP

Nicholas Kalume +254 726 452 655

Martin Kněžek +420 733 64 53 53

Facebook

Nicholas Nzai

Kenya-safari.net

Poslat zprávu na messenger

Bankovní spojení

Číslo účtu: 1181768616
Majitel účtu: Nicholas Kalume Nzai
Swift kód: KCBLKENX
Kód banky: 01
Název banky: Kenya Commercial bank, Malindi Branch

Western Union služba

Jméno : NICHOLAS KALUME NZAI
Tel. číslo:+254 726 452 655

Nejbližší pobočka:
...agent-locator.html